| 西蒙娜 a întrebat:

Ce credeți? Legumele congelate sunt mai nutritive decât cele proaspete? Argumentați! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Tot ce este in stare proaspata este cel mai bun.
UITE UN LINK.
http://www.copilul.ro/......a7583.html
O zi buna :)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Legumele proaspete au toate vitaminele si nutrientii necesari. Prin congelare se pierd o seama de proprietati.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tot timpul legumele proaspete vor avea un avantaj!
Totusi, congelarea este cea mai buna metoda de pastrare a legumelor pe timpul iernii.
E adevarat acum se gasesc legume (vinete, ardei, etc... si iarna, dar sunt aduse din alta parte si sunt si scumpe, depaseste uneori bugetul omului obisnuit.

| Eastwood a răspuns:

Legumele proaspete au vitamine.

Răspuns utilizator avertizat
| AnneNichol1 a răspuns:

Cele proaspete sunt mai bune decat cele congelate