| alexx102428 a întrebat:

Ce credeti se va putea realiza vreodată transplantul de cap (creier)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Pai parca primul transplant de cap trebuia sa se faca luna asta sau luna viitoare? La un rus parca.

| denisTiky a răspuns:

Poate, nu stim cum evolueaza medicina si tehnologia, pe zi ce trece sunt din ce in ce mai uimit de aparaturile inventate de omenire, nu cred insa ca acum se poate face asa ceva, dar poate peste cativa ani se va putea. Funda?
http://www.mediafax.ro/......a-16823751

| Staif a răspuns:

Posibil. De ce nu? Cam despre toate s-a spus la inceput "imposibil".

| Yee a răspuns:

Yee!
Eu unul ma intreb cum s-ar simti un om, al carui cap se afla pe corpul altcuiva. Oare e adevarat ca centrul sufletului se gaseste in creier?

| JustAGirl333 a răspuns:

Probabil că da.
Acum 1000 ani daca le-ai fi spus oamenilor despre operații pe creier sau inima, ar fi zis că ești nebun, dar acum toți au auzit de ele