| Bellicous a întrebat:

Ce diete rapide cunoasteti? sau ce pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Dietele de 5 zile sunt indicate pentru cei care vor sa piarda 4-5 kilograme rapid. Pe langa pierderea greutatii, cura de 5 zile detoxifica organismul si, in absenta excesului de sare, impiedeca retinerea apei. Respectati urmatoarele reguli: beti zilnic 2-3 litri de apa plata, ceaiuri naturale fara zahar, cafea - maximum 1-2 cani pe zi neindulcita.

Cele 5 zile se imaprt in cinci categorii: ziua cu legume, ziua cu fructe, ziua cu orez si legume, ziua cu lactate si ziua cu sucuri naturale. Ordinea nu este importanta, va puteti alegele zilele in fuctie de orarul dumneavoastra.
Dintre fructe se elimina bananele iar dintre legume se elimina cartofii.

Sau:

Acesata dieta dureaza 7 zile si se slabeste rapid 5 kilograme.

Ziua 1
Mic dejun: o cafea fara zahar
Pranz: 2 oua fierte si brocolli fiert, plus o rosie
Cina: 200g friptura de pui cu salata si ulei

Ziua 2
Mic dejun: o cana de cafea fara zahar
Pranz: 250 g carne pui fiarta + 4 rosii
Cina: 200 g friptura de vita cu salata verde si ulei de masline

Ziua 3
Mic dejun: o cana de cafea fara zahar si o felie paine prajita neagra
Pranz: 2 oua fierte, o felie de sunca si salata verde
Cina: conopida fiarta, o rosie, un mar

Ziua 4
Mic dejun: o cafea si o felie paine prajita
Pranz: 200 ml suc de rosii, un iaurt fara grasimi
Cina: un ou, un morcov ras, 200g carne pui

Ziua 5
Mic dejun: un morcov + 1 ou bine fiert
Pranz: 200g peste slab cu zeama de lamaie
Cina: friptura de vita si salata verde cu castraveti

Ziua 6
Mic dejun: o cana de cafea, o felie paine prajita
Pranz: Supa de legume
Cina: pui cu salata verde si morcov ras

Ziua 7
Mic dejun: o ceasca de ceai fara zahar
Pranz: salata verde cu ulei de masline ceapa, rosii, castraveti
Cina: 200g carne de pui pe gratar, o portocala

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Sportul

Răspuns utilizator avertizat
| xIzax a răspuns:

Pai...Mai intai nu trebuie neaparat sa iei pastile, deoarece. poti face sport..si sa iei din mancarea cu calorii si grasimi, multewinking Bafta! :*

| AdrianPop23 a răspuns:

Pastile: Capsula de slabit
Si ca dieta. nu foarte grea si cu rezultate bune:
Slabeste 1 kg in fiecare zi

• ORA 08:00 – O CAFEA FARA ZAHAR ( SE ACCEPTA ZAHARINA) SAU O GREFA PENTRU CEI CARE NU CONSUMA CAFEA.

• ORA 10:00 – UN IAURT DIETETIC 0, 00% GRASIMI ( PRODLACTA)

• ORA 13:00 – CARNE DE PUI, VITA SAU PESTE, FIARTA SAU PE GRATAR, FARA SARE.
Se poate manca cu rosii si castraveti dar fara sare.
Puteti manca cata carne vreti, nu exista limita.

• ORA 16:00 – UN MAR

• ORA 18:00 – O GREFA

DUPA ORA 18:00 CONSUMATI NUMAI LICHIDE.

SE CONSUMA CAT MAI MULTE LICHIDE( APA SAU CEAI CU LAMAIE DAR FARA ZAHAR – SE ACCEPTA ZAHARINA), DE LA 2 L IN SUS, DAR NU MAI PUTIN DE 2 L PE ZI.

SE SLABESTE 1 KG PE ZI INCEPAND CU ZIUA A DOUA. SE CANTARESTE NUMAI DIMINEATA. IN A TREIA ZI (DIMINEATA)SE VA OBSERVA CA ATI SLABIT 1 KG.

Precizez ca sunt fata si am tinut'o aproape o saptamana si in primele 3 zile s'au vazut rezultate.
Eu nu beau cafea si nici grefa nu pot manca. Peste micul dejun saream ca nu aveam timp sa mananc altceva si in loc de grefa, seara mancam un mar.