| Alle15 a întrebat:

Ce este mai bun? Dermazin sau oximed pentru arsuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt chestii complet diferite. Oximedul este un antibiotic, se da in primele 2-3 zile. Dermazinul favorizeaza vindecarea, epitelizarea. Se foloseste ulterior.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe Oximed.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Cel mai bun sfat il poti primi de la un medic specialist.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu recomand Oximed spray, dar este NECESARĂ Reţetă/prescripţie medicală!

Vezi şi Prospectele la linkul :
http://www.medipedia.ro/......XIMED.aspx

http://www.medipedia.ro/......N-R-1.aspx

Pentru Dermazin Cremă NU ai nevoie de Reţetă.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Oximed.

| SimonaCristina a răspuns:

Eu am folosit spray oximed si dupa cateva aplicatii pielea s-a regenerat.

| Andreutzu_Ingerashu_2000 a răspuns:

Din punctul meu de vedere dermazinul este mult mai bun. cand am fost mica am avut o arsura foarte mare si cu dermazin mi-a trecut. happy