| BeLyNdA a întrebat:

Ce faceti voi cand sunteti raciti? Funda la cel care imi spune cum scapa mai repede de raceala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexanderrrrr a răspuns:

Un coldrex, o baie fierbinte la picioare cu niste sare mai mare in ea si daca chiar vrei sa scapi uda`ti si sosetele cu otet si stai in plapuma dupa astea. Eu zic ca asa e cel mai bine sau Bea ceiuri ajuta ff mult si nici nu iti chinuie stomacu si infuzii cu sare...seara faci baie la picioare cu apa fff calda in care pui 3-4 lingurite de sare! ( e babesc dar sanatos) sanatate multa!

8 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Supa de pui, echinaceea, vitamina C, sirop din muguri de pin si aspirina inainte de culcare.

| BeHappyForMe a răspuns:

Coldrex,masaj cu spirt asta daca nu ai febra daca ai febra nu faci masaj pentru ca creste febra, sosetele in otet, o lingurita de miere ajuta daca te doare gatul (ai rosiu in gat) stai la caldura si multa odihna.

| Weeedha a răspuns:

Ceai de menta si tei > ♥

| ktina a răspuns:

Se bea ceai mult de coacăză, zmeură, mentă, floare de tei, se mănîncă cîte o lamîie pe zi cu miere, pentru. gît se face gargar cu sare marină, la fel se întrebuinţează si pentru nas dacă se înfundă 1 linguriţă sare marină la 1 pahar apă caldă. Dacă te doare gîtul, faci inhalare cu iod: 5-7 picaturi cam la 2 litri apă fierbinte, se inhalează cam 15 min. Însănătoşire grabnică!

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Pentru raceala sau gripa ceai de menta cu lamaie, clar! :) http://www.frunza-verde.ro/ceai-de-menta

| dream_8891 a răspuns:

Lipsim de la scoala!

| m0gd0 a răspuns:

Mama imi face o frectie cu otet, beau ceai si nu merg la scoala a doua zi

| Titi_8249 a răspuns:

Eau medicine si ma starui sa scap de ea citt mai repede...tongue