| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de incaltari stimuleaza dezvoltarea ciupercilor la picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sosetele care nu sunt 100% bumbac, incaltamintea sport (gen adidasi, ghete de baschet), pantofii care nu sunt integral de piele (si captuseala si fata).

| dy a răspuns:

Incaltarile in care piciorul nu se poate aerisi, transpira sau intram cu picioarele ude in ele! Cel mai frecvent se fac micoze de la incaltari sport de plastic

| machupicchu a răspuns:

Oricare, exceptie facand incaltamintea din piele naturala(inclusiv interiorul).

| adrianhasde a răspuns:

Incaltarile joase si stramte cu material absorbant de umezeala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai toate incaltarile de proasta calitate. eu folosesc o taloneta din silicon pentru a-mi proteja picioarele atunci cand ma incalt. imi protejeaza talpile si absoarbe socurile la nivelul piciorului. este destul de interesanta, v-o recomand si voua. sper sa nu sune a publicitate, insa eu am vazut acest produs la televizor si l-am gasit pe un site al unei firme de tehnica medicala. mi-am comandat taloneta online si mi-a fost adusa acasa prin curier. aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products/Taloneta-silicon-.html