| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de suc slabeste ma refer la sucuri naturale am auzit ca apa cu zeama de lamai slabeste dati-mi niste ideei sau retete de "suc de slabit "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalykuka a răspuns:

Lamaia in general slabesteblushing
stiu de la antrenoru meu ca daca bei dimineata pe stomacu gol un pahar de lamaie cu apa e ff bine si slabesti,,, si chiar sa schimi apa plata, cu apa plata cu lamaieblushing
dar ai mei nu sunt de exemplu prea de acord sa fac abuz de lamaie, ca slabeste si inima totodatablushing
da intr-un ceai, cate un pahar pe zi de apa cu lamaie mereg :*

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Grape-fruitul este un excelent antioxidant, extrem de benefic in cura de slabire.

| larousee a răspuns:

Da apa cu lamaie slabeste, dar sa nu pui zahar. si ai grija pentru ca in canitati mari si dese s-ar putea sa ai ajungi sa ai probleme cu stomacul din cauza acidului din lamaie.
iti las 3 retete de sucuri care slabesc
Suc de mere, pere si kiwi
Se iau frumusel doua mere, doua kiwi, 2 pere si un fir de telina. Se curata cat mai putin din coaja, se scot semintele. Se taie in cubulete mici, si se adauga in robotul de bucatarie.

Suc de rosii si morcovi
Daca papilele tale gustative nu sunt incantate de sucul de mere, pere si kiwi, avem un altul, de rosii si morcovi. Sucul este ideal pentru ten, mai ales in aceasta perioada, cand soarele arde mai tare. Se iau doua mere, 2 morcovi curatati, 2 rosii, o gramajoara mica de macris si o mana de spanac. Spanacul si macrisul se spala bine, se taie in fasii subtiri, iar merele se curata de coaja, dar cat mai putin si scobite de seminte. Se adauga toate ingredintele in robotul de bucatarie si…voila al treilea suc de slabit!

Suc de mandarine si morcovi
Se iau doi morcovi curatati, 4 mandarine (curatate de coaja), 1 mar mare (curatat un pic de coaja si scobit de seminte, taiat in cubulete mici) si un pastarnac mare. Se adauga ingredientele in robotul de bucatarie, si apoi se serveste.

| Buttercup30 a răspuns:

Apa cu lamaie. Dar degeaba bei asta daca nu faci miscare si ai o aimentatie nesanatoasa