| anonim_4396 a întrebat:

Ce fructe si legume sunt bune pentru anemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand in primul rand sucul de sfecla, apoi tinctura de catina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Broccoli, sparanghel, frunze de patrunjel, arpagic, urzici, sfecla rosie, catina, coacaze negre, spanac, ceapa, usturoi, mazare, nuci, smochine, prune,