| AvalohAlyn a întrebat:

Ce imi face doctorita oftalmolog la un control oftalmologic pentru a avea ochelari noi? Nu mai tin minte ultima data a fost demult.Imi pune ceva in ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca e nevoie iti pune niste picaturi. Si te pune sa te uiti printr-un aparat si sa citesti litere/numere de pe un panou.

| aimullah123 a răspuns:

Pe mine m-a pus sa ii zic ce litere vad de la departare si s-a uitat cu o "lupa" la ochii mei.

| teo530 a răspuns:

Te pune să citeşti litere de pe un panou cu lentile de diferite dioptrii ca să vadă care-ţi trebuie. Îţi poate pune şi picături dar nu ştiu pentru ce.