| AvalohAlyn a întrebat:

Cat costa un control la oftalmolog la particular? Pentru noi ochelari.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i obligatoriu sa mergi la medic. Eu merg direct la un magazin optica. Au acelasi aparat ca si medicii si este acolo un meserias care are pregatire buna: tehnician optician (este ca un fel de farmacist la medicamente). Magazinele iti fac control gratuit si, oricum, ochelarii tot de la ei ii iei. La doctor este bine sa mergi cand ai alte probleme cu ochii.