| SayCheesexD a întrebat:

Ce imi recomandati pentru albirea dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aaaa12345 a răspuns:

PEntru albierea dintilor eu iti recomand pasta pearl drops e 8. 45ron in magazine numai ca se vede din prima zi efectul o folosesc numai ca o saptamana aia si alta saptamana pasta obisnuita

si uitete la imaginea a3a http://www.bouty.it/eng/prodotti/index.php?div=1&lin=13&cat=9

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Freci dintii cu felii de lamaie dupa periaj!

| baru a răspuns:

Sall. Sare de mare, dupa clatit cu musetel. Pa

| Zippy a răspuns:

Detartraj daca ai dintii galbeni

| aaaa12345 a răspuns:

PEntru albierea dintilor eu iti recomand pasta pearl drops e 8. 45ron in magazine numai ca se vede din prima zi efectul o folosesc numai ca o saptamana aia si alta saptamana pasta obisnuita

si uitete la imaginea a3a http://www.bouty.it/eng/prodotti/index.php?div=1&lin=13&cat=9

| aaaa12345 a răspuns:

Te implor funda si merge pasta acum o folosesc numai sa nu pui in excess ca e riscul sa iti strici dantura ba sa fie albi foartetare si sa nu bei coca cola sau cafea (depinde cati ani ai)

| Psihiatra a răspuns:

Mananca fructe cum ar fi merele, bea cat mai putin suc acidulat happy

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala.

| mrclaust a răspuns:

Pasta de dinti ...de 3 ori pe zi si chiar mai mult

| nicoleta24 a răspuns:

Bicarbonat...asta am auzit ca mergewinking

| NinaWoolf a răspuns:

Colgate e foarte bun big grin si merele verzi tongue

| TéÐÿ a răspuns:

Colgate : http://www.colgate.ro in timp o sa se observe!