| simina5 a întrebat:

Ce injectii faci dacă ai lăringită? Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu făci injecți! Traji un gât di Mona!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Mai bună-i Ana.

| sabin89 a răspuns:

Ai vrut sa zici injectii. Nu trebuie sa apelezi la injecții pentru orice fleac. Știi cum se zice cu gripa, că trece cu medicamente cam într-o săptămâna, iar fără medicamente cam în șapte zile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Corticosteroizii te pot trata si sa-ti amelioreze simptomele laringitei, in special laringita virala acuta, fara a face injectii.
Citeste pe aici: https://comenzi.farmaciatei.ro/......izi-locali
Medicamentele le gasesti aici: https://medicamente.romedic.ro/info/medicamentele-corticosteroide
Indicat ar fi sa mergi la medicul de familie si el sa-ti dea trimitere sau reteta. Nu este bine sa te tratezi dupa ureche si nu stii daca diagnosticul tau este cel corect.