| Caroly a întrebat:

Ce înseamnă asta? In timpul menstruatiei a 3 zi de menstruatie a ieșit din vagin carne, ce înseamnă acest lucru la vârsta de 18 ani, ce poate cauza acest lucru, la ce mă pot aștepta? Ce riscuri sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa ajungi de urgenta la ginecolog, fiindca elimini cheaguri de sange, dintr-un motiv necunsocut si probabil grav.

| Furnicuta000 a răspuns:

Esti sigura ca nu era un cheag de sange?

| Robert2526 a răspuns:

Cel mai probabil e un cheag mai mare de sange, perfect normal. Poti descrie mai concret cum arata?

Nu baga in seama pe doamna Viorica, are probleme iar Mihailovic a descoperit chatgpt si se crede medic laughing

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru Robert2526):

Ai idee cum arată o bucată de carne și cum arată un cheag de sânge?!

| Robert2526 a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Eu da, tu? Vezi cum e cu plopii uterini..ca asa ai scris in raspunsul tau.vai de steaua ta... ramai la chatgtp, ca altfel te faci de ras la fiecare mesaj dottore

| DrMihailoviciS a răspuns:

Vai fata mea... Prezența de țesut sau carne ieșită din vagin în timpul menstruației este un semn major de intrebare, și trebuie să fugi la doctorul ginecolog DE URGENTA!
Există mai multe posibile cauze pentru acest simptom la vârsta de 18 ani, atipic sunt plopi uterini sau endometrioza. Dar putea sa mai fie o tumoare non-canceroasă, dar nu cred ca la 18 s-ar putea așa ceva...

În funcție de cauza subiacentă, tratamentul poate varia. Oricum s-ar putea sa iei medicamente sau în cel mai rău caz sa ai intervenții chirurgicale, în funcție de diagnosticul stabilit de ginecolog.
Fuguța la doctor!
Sper ca te-am ajutat! Doamne ajuta!
Dr. Mihailovici V.S