| Addaa1998 a întrebat:

Ce inseamna daca urinezi cu sange? sad va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca e cazul sa consulti urgent un medic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Hematuria ( urinarea cu sânge ) poate avea diverse cauze - vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......-sange_610

http://www.romedic.ro/hematuria

Mama ta TREBUIE să meargă URGENT la medicul de familie pentru analize/investigaţii mai amănunţite ( sumarul de urină/urocultura, PREFERABIL cu antibiogramă + altele ) - eventual chiar o internare în spital ( dacă medicul consideră necesar )!

Toate cele bune şi multă sănătate.

| secretlove2014 a răspuns:

Asa a avut sora mea vreo 2 zile si i a trecut, s ar putea sa fie de la rinichi mai mult ca sigur

| Beccaaa a răspuns:

Poate esti la menstruatie. E ceva normal pentru fete la pubertate. Ar trebui sa discuti cu mama ta despre asta ca sa iti explice concret. Nu te speria.

| Addaa1998 explică (pentru Beccaaa):

Nu este vorba de mine. Ci de mama mea. Ea este in menopauza dar inceput sa urineze cu sange!

| maddoximilian a răspuns:

Nu sunt doctor si citeste jos cu rosu Atentie..., cele mai multe cazuri au fost de o inflamare de la un posibil medicament ceva pe scurt moment dar ti-as recomanda sa mergi la un doctor... http://adevarul.ro/......index.html

| Madalin_Dragos_1998 a răspuns:

Daca esti fata este perfect normal.Se numeste "ciclu" si ar fi bine sa te duci la mama ta si iti va spune mai in detaliu.

| suntserios a răspuns (pentru Madalin_Dragos_1998):

Nu prea ai idee ce inseamna mentrusatia nu? Una e sa ai ciclu una e sa urinezi sange

| Madalin_Dragos_1998 a răspuns (pentru suntserios):

Credeam ca e la pubertate ^^