| doru_floru a întrebat:

Ce inseamna "o doza de aspirina"? O pastila? Doua? O jumatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| flaviak a răspuns:

O doza e o pastila happy thumbs up

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pastila. daca suporti, daca nu, iei jumatate. aspirina o iei dupa mincare. daca te doare stomacul dupa ea inseamna ca trebuie sa reduci doza si iei o jumatate. dar, daca maninci inainte e ok. eu iau zilnic o pastila dupa amiaza spre seara, dupa cina. de asemenea maninc zilnic iaurt sau lapte batut.