| Roar a întrebat:

Ce leacuri băbești știți pentru tusea seacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xname23 a răspuns:

Ceai de ceapa, sirop de ridichie neagra(o ridichie neagra-se taie un capac se scobeste miezul, se umple cu zahar si se lasa la caldura pana se transforma zaharul in sirop), mamaliga calda pe piept, ceai de tei si stai la caldura! multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Ceai,ceai,şi iar ceai!

| Vasybulan a răspuns:

Bea ceai facut din ceapa cu tot cu coaja(doar taie-o in 2 sau 4 buc) si adauga 2-3 nuci sau poti sa iti faci ceai din scai vanat(arata cam asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres Gustul e cam nasol dar iti inmoaie tusea in 3-4 zile. Insanatosire grabnica. Numa bine :D

| Roar explică:

Nu fumez straight face

| Petrisor_9606 a răspuns:

Bei ceai big grin

| loveflori a răspuns:

Ceai de ghimbir.bea cateva zile si iti trecehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un gat de palincawinking cea mai buna din banat (de pruna). Bafta