| VladutDavid a întrebat:

Ce ma fac daca ma doare maseaua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa au aparut stomatologii!
Ca atare, mergi si viziteaza unul, sigur este capabil sa te ajute cu maseaua cariata.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să mergi la un stomatolog. Durerea trece un timp cu unele pastile recomandate de la farmacie. Dar vei rezolva problema cu adevărat numai la medicul stomatolog. Curaj!

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns:

Stomatolog te faci

| Cristine9595 a răspuns:

Ar fi bine sa te vada un stomatolog, dar pana ajungi la el, ia ceva pentru durere. daca ai puroi o sa iti recomande sa iei antibiotic in cazul in care e de extractie, ca altfel nu isi face anestesia efect.

| alina2k18 a răspuns:

Nurofen sau ketonal sau antinevralgic pana ajungi la stomatolog - preferabil cat mai repede.