| xFlo a întrebat:

Doare cand iti scoate maseaua de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Mi-a venit sa plang numai cand am citit! da doare enorm, daca nimeresti la un dentist care nu stie sa iti faca anestezia si iti face doar un pic te doare de plangi! chiar si asa daca maseaua este cariata sau cu puroi abces sau altele atunci ai rupto in fericire nici daca iti face anestezie pana la os tot degeaba o sa o simti cum iti iese pur si simplu te doare de faci pe tine! mai ales daca ti-o sectioneaza, iti mai pune si departatorul ala..sa nu mai zic daca nu cumva nu iti prinde anestezia...

| CuriousStuff a răspuns:

Doar daca ti-o scoti in Romania comunista, cand nu se foloseau anestezice. Acum sunt anestezica, asa ca nu mai doare nimic.

| octav005 a răspuns:

Pai daca iti face anestezie nu are de ce sa te doara. posibil dupa ce trece anestezia. dupa 3 ore sa te doara locul in care a fost maseaua. daca este nevoie iti va da niste pastile de ameliorare a durerii

| Gerard9965 a răspuns:

Nu ti-o scoate, ci iese. Iti iese maseaua de minte. Si da...cam doare...imi amintesc faptul ca eu am facut temperatura mereu in acea perioada, dar difera de la un individ la altul.

| xFlo explică (pentru Gerard9965):

Ma refer dentistul happy daca doare cand dentistul iti face extractia molarului. Scuze, m-am exprimat eu gresit

| Daria0123456789 a răspuns:

Doare un pic, dar felul cum e pozitionata influenteaza un pic gradul.

| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

O sa te doara cam o saptamana dupa timp in care ar trebui sa iei nurofen forte iar dupa 4 saptamani o sa ti se vindece total!