| gigi_1905 a întrebat:

Ma doare maseaua de nu mai pot ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

Da-ti cu spray din ala pentru masele, de amortit, SAU pune pe un betisor(de preferat din acela de urechi)niste spirt si tine la masea SAU tine o tigara in urechea din ce parte este maseaua.
Succes!

| Madalyn a răspuns:

La doctor gigel straight face chiar si asta trebuie sa ti-o spunem noi?

| 54ndy a răspuns:

Pune niţică sare sau pastă de dinţi acolo unde te doare şi tine până amorteşte.

| Asdgjkjgs a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa te duci la medic, dar deoarece traim in aceiasi tara e putin posibil sa gasesti pe cineva la ora asta(21:55), deci pentru ati calma durerile pana maine iti recomand sa fugi la o farmacie si sa ceri Vidan sau Aulin, sunt niste pastilute puternice si iti vor calma durerile cu siguranta

| chandnisharma a răspuns:

Du-te la dentist asculta-ne mai bine
eu mi-am pierdut o masea buna fiindca am refuzat sa ma duc la dentist (acum am implant si am doar 19 ani ceea ce e rusinos)nu numai asta am avut multe probleme cu dantura din cauza ca la un moment dat am refuzat sa erg la dentist
bafta!

| Jamais a răspuns:

happy Cu ce te putem ajuta noi? Mâine du-te la dentist, nu sta așa. Până atunci, dacă te doare așa tare, ia un Algocalmin, sau ce pastile ai tu. Succes!

| VIOO_7541 a răspuns:

Ia un calmant (ketonal)...