| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa fac daca ma ia durerea de masea la mare? Plec maine la mare o saptamana si am o masea sparta cu un punct negru pe ea si mi-e sa nu ma doare pana ma intorc. Mi-e frica rau de dentist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te sfatuim sa nu mai pui intrebari stupide, nu de alta da te faci de ras!

| ubox7007 a răspuns:

Du-te la dentist sau sufera ca proasta, si eu am emoti la dentist, dar ma duc cand am o problema. Frica e optionala, du-te la dentist si rezolva problema sau o sa te doara oricum. Daca nu ai bani, du-te la facultatea de medicina, ca acolo iti fac elevi pe gratis (parca) si au destul de ok treaba pe acolo, macar in Sibiu o au (din spuse, ca eu ma duc la privat)

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa-ti cumperi antibiotice, daca te va lua durerea greu iti va trece, si de aceea trebuie sa ai neaparat medicamente la tine in caz de ceva.
Nu ai de ce sa-ti fie frica de dentist te anesteziaza si nu vei simtii nimic. sanatate!

| AnaMaariaa1996 explică:

Nu inteleg de ce trebuie sa jigniti? Normal ca am sa merg la dentist voiam doar o solutie de moment. De ce sa ma fac de ras? Ca am intrebat ce pot face pana ajung la medic? Am sa imi inving teama si am sa merg normal. Nu e problema de bani problema e ca nu pot fix in momentul asta. Eu am pus o simpla intrebare nu am jignit pe nimeni.