| Cdzgariat a întrebat:

Ce medicamente imi recomandati pentru cresterea imunitatiihappy? fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Exista pastile cu echinaceea pe care le gasesti la plafar, atentie chiar daca este un supliment alimeentar poate cauza intoxicati, un alt tratament sa zicem natural sunt ouale de prepelita, stiu ca suna groaznic dar nu este asa de loc pe langa imunitate acestea ajuta si la stomac... daca nici una dintre variante nu iti cade bine poti sa manaci zilnic lamaie, dar atentie nu in cantitati mari pentru ca te va durea stomacul

5 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Noi folosim produse bio si au rezultate atat pentru noi, cat si pentru copii. De cand le folosim nu ne-am mai imbolnavit sau daca am luat vreo gripa a fost o forma foarte usoara.
http://aloeveraforever.ro/articole/intarirea-imunitatii

| isis5001 a răspuns:

Echinaceea este cea mai buna pentru asa ceva.
De asemenea daca stii ca este cineva racit langa tine e recomandat OSCILOCOCCINUM.

| Ayra a răspuns:

Intra pe www.daciaplant.ro si vezi ca acolo ai mai multe tipuri de pastile pentru imunitate, depinde care ti se potriveste cel mai bine. Nu e bine sa te axezi pe o singura planta/vitamina, ci pe un complex de vitamine.

| maria_4358 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere pastile de imunitate

| Alexandra18mai a răspuns:

Ce zici de cele mai naturale medicament smug? Fructe si legume.