| Mario1994 a întrebat:

Pentru intarirea imunitatii ce imi recomandati? Ce alimente sunt pentru intarirea imunitatii care au efecte? Dv. ce folositi? Multumesc. Sanatate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Verdeata, fructe, polen, propolis, sport.

| CuriousStuff a răspuns:

Alimentatie echilibrata/cu de toate (cate putin), odihna, exercitiu fizic si evitarea stressului sunt cheile catre o imunitate de fier, nu iti trebuie nimic altceva.

Sanatate!

| WhiteLife a răspuns:

Polygemma 17 de la Plantextrakt.

| ALGator a răspuns:

Si trecerea timpului, cam pana la 18-20 ani. Trebuie sa-ti faci cota de imbolnaviri pentru ca organismul sa-si construiasca baza de antigeni.
Pe la varsta asta dispar o parte din racelile uricioase.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Fructe si legume! unde altundeva sa gasesti vitamine si minerale?
Fiecare fruct si leguma are ceva "special" a lui, cum citricele sunt bogate in vitamina c, asa sunt bananele bogate in potasiu. Deci variaza-ti mereu meniul, sa fie cat mai colorat. Legumele sa-ti fie principala sursa de hrana.
In rest, produse apicole, ceaiuri de plante medicinale, o viata echilibrata, fara excese.

| Deyne a răspuns:

Usturoi, grapefruit, lamaie, ceaiuri.

| WhiteandBlack45 a răspuns:

Fructe, lactate, peste, pui