| Master93 a întrebat:

Ce medicamente sunt bune pentru raceala? Pana acum doar paracetamol sinus am luat intodeauna, e bun sau exista ceva mai bun? Stranut incontinuu, imi curge nasul si am o durere in gat ca si cum sunt zgariat incontinuu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaMiha1234567890 a răspuns:

Poti incerca sa bei de trei ori pe zi un teraflu, picaturi pentru nas, o inhalatie cu aburi si pastilute pentru gat happy
sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zinc,răceală e un virus, nu folosi antibiotice, se pare ca nu ați învățat nimic din pandemia civid, viruși nu se tratează cu antibiotice, respecta masurile anticovid și vezi de zinc

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de covid, ca s-ar putea sa nu ai "raceala" ci taman covid.

| Werrich a răspuns:

Ibuprofen, Nurofen, Coldrex.

Răspuns utilizator avertizat
| Dgecko a răspuns:

In cazul meu la simptomele usoare de raceala, Parasinus a dat mereu rezultat in comparatie cu altceva.