cami
| cami a întrebat:

Paracetamol Sinus este eficient pentru o banala raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emily a răspuns:

MAI BINE FACI O BAIE FIERBINTE SI APOI BEI UN CEAI CU LAMAIE SHI MIERE. DACA NU VEZI NICI UN REZULTAT TRECI PE LA O FARMACIE NATURISTA; TINCTURA DE ECHINACEEA ESTE INDICATA, SHI CHIAR DA REZULTATE

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este eficient. Va scadea febra, iti va desfunda nasul si are un bun efect antiinflamator.
Dar nu uita ca e un preparat pentru adulti.

mlm
| mlm a răspuns:

AJUTA CIT DE CAT, DAR MAI INDICAT ESTE SA TE TRATEZI NATURIST, CU TINCTIURA DE PROPOLIS, CEAIURI CALDUTE CU MULTA LAMAIE, INDULCITE CU MIERE DE ALBINE.

mariana
| mariana a răspuns:

Paracetamolul sinus este un antipiretic, el ajutand in cazul in care ai temparatura si mai ales daca ti-au fost afectate sinusurile, din cauza racelii. Dar asa cum ti s-a raspuns deja poti incerca cu tratamente naturiste, ceai cald cu lamaie si miere, bai calde la picioare cu un pumn de sare. Se poate pune in nas si o solutie de bicarbonat de sodiu alimentar cateva pipete si apoi trebuie suflat nasul. Procedura se poate repeta de 2 -3 ori pe zi. Solutia se prepara din o lingurita de bicarbonat la un pahar de apa calda. Cu o solutie ceva mai concentrata 2 lingurite la un pahar cu apa se poate face si gargara daca te doare gatul. Multa sanatate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este eficient dar e bine sa citesti prospectul inainte.

| nicky a răspuns:

Da, e eficient.

| miry a răspuns:

Da este f eficient pentru o banala raceala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cel mai eficient este sa iti spui tot timpul ca nu esti bolnava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paracetamol Sinus este eficient si pentru o raceala zdravana nu numai banala asociat cu alte medicamente.