| ZzZzZzZz a întrebat:

Ce metode de slabit (mai bune) stiti?

Cea mai buna primeste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ancadragutza a răspuns:

Buna! eu tin dieta nicoletei luciu cea dupa prima nastere.in 3 zile = 2 kg minus
tare nu?

| ZzZzZzZz explică (pentru ancadragutza):

Daca mi-ai zice si dieta aceea ar fi bine. happy

| ancadragutza a răspuns (pentru ZzZzZzZz):

Pai; foarte multa apa plata compot de mere neindulcit 2 l apa +7-8 mere si le fierbi pana se inmoaie merele futin si supa de pui fara niciun condiment(sare delikt etc). carnea din supa o pui la fiert fara piele, se mananca si merele din compot si legumele si carnea din supa, si putin sport

| nobodybutme a răspuns:

Exercitii cardio (alergari in aer liber,banda, bicicleta, steper etc.), regim de alimentatie eliminand astfel carbohidratii din dieta, cel putin o parte, in special painea si pastele. Dupa ora 6-7 sa incerci sa nu mai consumi carbohidrati de nici o culoare! Iar mesele dupa aceasta ora sa fie usoare, de exemplu poti consuma niste fructe, un iaurt sau batoane fitness (de exemplu Siluet Bar, gasesti o gramada de de astfel de produse pe internet), si nu in ultimul rand si odihna este un factor important!

| dEmEnt0rR a răspuns:

Daca vrei sa dai jos dintr-o parte anumita a corpului faci exercitii fizice ...fitness de recomandat. daca vrei sa slabesti in masa, atunci baga mare cu genoflexiuni si abdomene! e greu, dar iti trebuie vointa! fii puternic(a)! funda?

| nobodybutme a răspuns (pentru dEmEnt0rR):

Nu poti da jos grasimea doar dintr-o anumita parte a corpului, asta e o mare aberatie. Exercitiile precum abdomenele,genoflexiunile nu fac decat sa antreneze muschiul, astfel dandu-i un tonus muscular. Insa intr-o mica masura arzi si grasimile si nu datorita exercitiului in sine, ci a efortului prestat, pentru ca prin efortul respectiv arzi calorii. Insa cel mai eficient is exercitiile cardio (alergari,inot, bicicleta, stepper)