| Tessy a întrebat:

Ce-mi recomandati pentru cearcane?crying Inafara de anticearcan...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Castraveti si foarte important: odihna. Bafta!

7 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Impotriva cearcanelor poti folosi cu succes cataplasme cu ceai de albastrele. Functioneaza!

| Haydee a răspuns:

Cearcanele sunt de cele mai multe ori o problema care apare atunci cand lichidele nu mai sunt evacuate corect in exteriorul organismului. Initial, cearcanele apar dupa o noapte nedormita, dar ulterior ele pot deveni permanente. Cearcanele apar mult mai repede la persoanele care nu au grasime in pometi si pometi bine conturati, pentru ca pielea "se lasa" o data cu inaintarea in varsta.
Pungile aparute sub ochi sunt tot o problema care se produce o data cu inaintarea in varsta. Atat pentru cearcane, cat si pentru pungi, factori favorizanti sunt odihna insuficienta sau aportul scazut de lichide.
Tratamente naturiste impotriva cearcanelor si pungilor de sub ochi

Iata cateva remedii pentru a trata cearcanele si pungile de sub ochi:

* Se aplica pe pleoape felii de cartofi cruzi.
* Se pun comprese reci cu infuzie din petale de trandafir. O lingura de petale uscate la 100 ml apa. Se folosesc trandafirii de dulceata.
* Comprese reci cu infuzie de flori de tei.
* Se pun alternativ, comprese reci si calde. Se incepe cu compresele calde si se termina cu cele reci.

| venusdoom a răspuns:

Daca cearcanele persista timp de o saptamana e cazul sa mergi la doctorul de familie. Te va pune sa-ti faci analizele sau sa mergi la dermatolog

| Tessy explică:

Dorm foarte mult.Si noaptea si la amiaza... dar degeabastraight face

| cristina93 a răspuns:

O vizita la medic, poate fi ceva de la ficat, nu strica sa incerci mai intai acolo big grin
Iar daca sunt de la oboseala poti sa iti pui niste felii de castravete timp de 10 min dimineata si seara big grin ajuta mult ^^

| Orannginna a răspuns:

Feliute de castraveti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cearcane iti recomand mult nesomnbatting eyelashes O sa ai niste cearcane de invidiat happy