| Roxata a întrebat:

Ce`mi recomandati pentru pungile de grasime de sub ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Se aplica pe pleoape felii de cartofi crud.Se pun comprese reci cu infuzie din petale de trandafir. O lingura de petale uscate la 100 ml apa. Se folosesc trandafirii de dulceata.
Comprese reci cu infuzie de flori de tei.
Se pun alternativ, comprese reci si calde. Se incepe cu compresele calde si se termina cu cele reci.
http://www.tpu.ro/beauty/cum-sa-indepartez-semnele-oboselii-de-pe-chip/
http://www.tpu.ro/sanatate/cum-scap-de-insomnie/

4 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Am gasit un site interesant:
http://www.cancan.ro/......61101.html

| fly a răspuns:

Daca sunt deja mari si formate atunci cred ca solutia e dificla.(chirurgul estetic?), dar daca inca sunt in formare atunci ai putea incerca cu o alimentatie bogata in fructe si frunze verzi, decoturi cu musetel si albastrele(regulat.adica cel putin de doua ori la saptamana), felii de castravete aplicate de doua ori pe saptamana si aplicari de cuburi de gheata; succes!

| irinelu_9484 a răspuns:

Dimineata spala-te cu sapun pe fata care ar mai usca oleaca din surplusul de grasimi...nu folosi fond de ten ci pudrele, poti aplika pe oki doua discurii de castraveti. Pup bafta tie:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chirurgie plastica si reparatorie.