| AndraWIne a întrebat:

Ce parere aveti despre consumul de L-carnitina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TymbarkCo0L a răspuns:

L-Carnitina este o substanta produsa la nivelul ficatului si rinichilor, iar rolul ei in organism este acela de a facilita transportul acizilor grasi catre mitocondrii. Aceste formatiuni intracelulare au ca principala functie producerea de energie, ca urmare a arderii lanturilor de acizi grasi
Deci poti lua asa ceva dar grasimea este arsa doar in cazul in care faci miscare (daca depui efort fizic).

1 răspuns:
| DraudeS a răspuns:

S-a mai discutat pe aceasta tema chiar ieri. Verifica mai jos. Raspunsul este acepasi. Negativ.