| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta vegetariana?

http://www.filmedocumentare.com/cum-devii-vegetarian/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele, nu ai nevoie de diete, îţi fac mai mult rău, decât bine, crede-mă, învaţă să mănânci ca lumea, evită sedentarismul, practică multă mişcare.
Te pup!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O parere destul de proasta cand vine vorba de diete

| RAY explică (pentru mona):

De ce

| mona a răspuns (pentru RAY):

Nu cred in diete, nu poti tine o viata intreaga aceiasi dieta, din moment ce renunti ai pus kg la loc si inca mai mult, nu recomand, mai bine slabesti incet si sanatos

| Felys a răspuns:

Oamenii nu sunt vegetarieni, sunt omnivori, deci nu poti trasforma un om in vita sa pasca

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

De ce sa devii vegetarian? Organismul tau are nevoie de carne.
Cel mai indicat intreaba un medic nutritionist.

Sanatate!

| RAY explică (pentru DraudeS):

Tu nu observi ca toate bolile de inima, hipertensiune cer un regim vegetatrian, carnea, lactatele dau boli, uitate la americani cat de grasi sunt, eu nu cred ca avem nevoie de multa hrana

| Tibberiw a răspuns:

O porcarie.