| traficanta a întrebat:

Ce parere aveti despre fondul de ten? Obisnuiti sa `l folositi? E bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

In primul rand fondul de ten este un produs-minune pentru fete deparece acesta :hidrateaza, intretine, protejeaza, acopera imperfectiunile, uniformizeaza, confera luminozitate etc.
Este un "accesoriu" care cred eu, nu ar trebui sa lipseasca niciunei fete care se ingrijeste si vrea sa aiba un look proaspat. Trebuie sa il aplici corect pe fata ca sa nu dai impresia de masca.Folosit in exces poate duce la imbatranirea pielii si nu ne dorim astabig grin. Incerc sa il folosesc cat de ras pentru ca daca il folosesc rar inseamna ca am cosuri sau imprefectiuni putine happy
Bye bye:*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Face parte din machiajul unei femei.
Eu îl folosesc dar vara pe căldurile foarte mari dau doar cu cremă hidratantă și cu protecție UV.
Pa, pa.

| cretzufinish a răspuns:

Nu prea il folosesc, am unul bun pe care am dat un pumn de bani si nu-l consider un produs de make-up super necesar. Imbatraneste, poate face riduri, nu lasa pielea sa respire si in plus ma enerveaza cum se vede in zona nasului, parca se exfoliaza pielea. Daca vreau un machiaj perfect apelez si la fond de ten.

| marrr a răspuns:

Pai logic ca e ok, ca doar suntem tinere si nu are niciun efect daunator acumwinking Priviti-va toate cele care folositi fond de ten peste 10 ani si ganditi-va la acest site, la aceasta intrebare, la raspunsurile date.

| LuS[z] a răspuns:

Nu foarte des.Cand ies in oras seara il folosesc.de obicei incerc sa folosesc creme hidratante pentru fata acum depinde si de ce tip de ten ai. Dar pentru evenimente speciale il recomand big grin

| T30D0RA a răspuns:

Eu il folosesc de 4 ani si nu am patit nimic.

| madia a răspuns:

Eu il folosesc zilnic si e ok.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaela_5389 a răspuns:

Buna! Fondudul de ten iti produce punctele negre! Cea m-ai buna este pudra! sa fie una scumpa, nu de la tarabewinking! asta mi-a spus mie matusamea care a lucrat in cosmeticahee hee! te pupiq:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa folosesti nici fond de ten nici minunatii de pudre nici sa mergi la solar sau sa stai la soare. toate usuca tenul si-l imbatranesc devreme. efectele nu apar pe loc, dar daca folosesti astfel de produse, in jur de 30 de ani deja ai riduri de expresie vizibile. in schimb, crema de fata(in functie de tipul de ten), inca de la 16 ani, e foarte indicata pentru orice tip de ten.