Întrebare recomandată | Kusea a întrebat:

Ce parere aveti despre implantul dentar, poate ati facut cineva, sau cunoasteti pe cineva care si-a facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stiu pe cineva care are, dintele arata foarte natural, nu a avut probleme cu el si nu s-a plans de interventia in sine deci ma gandesc ca nu e asa rau. Si eu vreau sa imi pun.

| SkyPilot a răspuns:

Da. Il am din 2006 si este ca si dintele meu.

| Kusea explică (pentru SkyPilot):

Cu timpul nu se innegreste?
e foarte dureroasa procedura?

| SkyPilot a răspuns (pentru Kusea):

Implantul in sine este dintr-un metal care nu se degradeaza. Pe afara ai o coroana ca toate coroanele. Nu se innegreste.
Mie mi s-a parut mult mai usor decat extractia restului pe care l-am avut acolo. Iti pune implantul dupa care vii peste cateva luni sa iti curate locul, apoi urmeaza coroana. Nu am avut niciodata o problema cu el.

| PeFuga a răspuns:

Stiu pe cineva care are... si pe cineva care pune implanturi happy

| Iuliancik77 a răspuns:

Iata un numar(022)881414
suna si intreaba ce vreai
FUNDA?

| 4For5Five a răspuns:

Da eu mi-ai facut implant in partea de jos.Il recomand il am din 2009 si e foarte bun!