| getty a întrebat:

Ce parere aveti despre medicamentele de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pastilele de slăbit se iau numai la recomandarea medicului specialist de nutriție.
Nu recomand la nimeni să ia pastile de slăbit după ureche.
Motivul: fără consult de specialitate nu știm dacă este nevoie de ele și care ne sunt utile.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte proasta, stiu 3 oameni care au avut de suferit grav din cauza lor: o colega de liceu care a slabit de la 70 de kilograme la 38 si a ramas cu infertilitate definitiva, un coleg de facultate care a facut insuficienta renala si a avut nevoie de vreo doua luni de dializa, iar acum e cu rinichii in pioneze, nu are voie sa faca efort, sa manance sarat, sa bea alcool, sa fumeze, sa piarda nopti, practic are viata unui batran de 70 de ani cu sanatatea in pioneze si ultimul, al unei colege de serviciu care si-a dat peste cap rinichii si ficatul si i-a luat aproape un an sa-si revina.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pastilele de slabit se iau numai la recomandarea medicului nutritionist deoarece pot avea contraindicatii.Personal sunt contra lor si recomand o dieta echilibrata fara prajeli, grasimi, mezeluri, branzeturi grase, bauturi acidulate, dulciuri...Se pot consuma legume, fructe, sucuri preparate in casa, lactate degresate, cereale integrale, paine integrala(nu prea multa), salate(cu putin ulei de masline extravergin si zeama de lamaie), carne de pui sau curcan( fara piele) fiarta sau gratar, frigarui din piept de pui si legume...

| claudya a răspuns:

Unele sunt bune dar altele nu

| sigmanet a răspuns:

Aceste medicamente de slabit nu te slabesc direct si indirect. Cel mai bine e sa mergi la un doctor nutritionist speciaist si acesta iti va da cele mai bune sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aruncat la gunoi, daca vrei sa iti cheltui banii si nu ai pe ce, cumpara pastile de slabit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar cum se zice si mai sus, de aruncat la gunoi.Au murit persoane din cauza ca au luat pastile de slabit si nu li s-au gasit cauza, de fapt cauza erau pastilele de slabit.Se face sport si se tine regim pentru slabit nu se iau pastile si se continua treaba asa.Nu va pacaliti.Multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le recomand, e mai indicat sa nu mananci dulciuri, ulei, prajeli, paine alba, nimic gras...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru a vedea părerile altor persoane care sunt și pățite intră te rog pe "petocuri.ro", secțiunea "pastilele de slăbit".
Pa, pa.