| kytyna a întrebat:

Ce parere aveti despre superslim? am laut 4 zile superslim si nu au avut nici un efect asa ca m-am decis sa i-au 2pastile deodata citind pe un site un caz asemanator cu al meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

In aceasta seara am auzit la tv despre medicamentul reductil ca a fost scos de pe piata pentru ca are efecte adverse, m-am ingrozit pentru ca l-am foslosit 2 luni la inceputul unei cure de slabire recomandate de medic. Sant sigura ca si brigaela ca nu ai luat aceste pastile recomandate de medic, macar nu fa prostia sa maresti doza. Deseori medicamentele nu reactinaza la fel la fiecare organism, iar acest medicament isi face efectul abia dupa o saptamana de cand l-ai luat. As vrea sa ti spun ca nici un medicament nu face minuni, trebuie sa faci sport, iar pofta de mancare la inceput sa o domolesti cu salate de cruditati. Am mancat kg de salata de mere rase, morcov si telina. Cand imi era foame faceam un castron de salata si mancam, saturandu-ma de salata nu imi mai trebuia nimic altceva. Fa si tu acest lucru pana te obisnuiesti daca nu intereseaza-te de alte diete aici inhttp://forum.irinareisler.ro/showthread.php?tid=219. gasesti pe acest site cazuri de tot felusi sfaturi foarte folositoare. Apropo, reclama la acest site este din proprie initiativa, am citit si eu acolo si am vazut ca sunt de folos sfaturile primite. Stiu un caz concret a unei persoane care a facut pareza de la super slim doza dubla.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu stiu o persoana care a facut dializa din cauza de superslim, fiindca i-a afectat grav rinichii. Asa ca vezi, poate patesti si tu ceva urat luand supradoze dintr-un medicament pe care fac pariu ca nu ti l-a recomandat, cum ar fi normal, medicul.

mariana
| mariana a răspuns:

Eu nu cred in asemenea metode de slabit. Important este sa incerci sa faci miscare mai multa si sa mananci rational si doar o cantitatea strict necesara, in raport cu consumul energetic zilnic pe care-l ai.
Ceea ce mai stiu ca nu sunt recomandate curele de slabire pentru tineri pentru ca le cauzeaza disfunctii in crestere si cred ca nu-ti doresti acest lucru.
Prin infometare sau prin consum de "tablete magice de slabit" nu-ti ajuti organismul.
Faci cum vrei dar parerea mea este sa lasi natura sa faca ce stie ea mai bine si important este doar sa fii sanatoasa.

| georgianna a răspuns:

Nu apela la pastile pentru a slabi. ti-o spun fiind in cunostinta de cauza.Am ajuns la perfuzii din cauza inconstientei(ca sa ma exprim elegant)si probabil ca nu ti-as mai scrie astazi daca nu luam decizia de a renunta la obsesii si a slabi altfel decat pastile, infometare etc.Nu as fi scris nici randurile astea dar stiu prin ce am trecut eu si nu doresc nimanui sa mai procedeze ca mine. daca ai urechi de auzit ia aminte si nu fa prostii care ar putea sa te coste extrem de scump.
E viata ta. tu faci ce vrei.Cheia e la tine.Eu m-am apucat de atletism si ma simt foarte bine. Fa sport nu fi lenesa.De ce asteptam toti sa stam cu fundul in pat sa mancam pe saturate, dulciuri cu nemiluita si vrem medicamente minune sa ne scape de griji? E aberant, nu?
Fa sport! Nu da efecte adverse... o sa te simti bine si psihic.
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla toate informatiile si chiar cumpara reductil de pe www.reductil.ro Acesta este site-ul oficial al lor in Romania. Eu una am comandat ,si dupa o luna,impreuna cu o dieta usoara am slabit 10 kg! Mult succes!