| cristinnel a întrebat:

Ce poarta chirurgii in cap, adica cum se numesc plasele alea care le poarta pe cap?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreutza_7316 a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/21212470/Chirurgie-Curs-1 gasesti aici pe pagina a doua la "1. camera filtru"

5 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In primul rand, chirurgii au multa carte in cap si multa experienta, iar ceea ce poarta pe cap sunt echipamente de protectie si igiena...bonete medicale!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Incercati sa nu va mai dati funde reciproc! Nu este corect. Raspunsul castigator este fatis unul ales pe alte criterii. Acesta nu este un site de castigari de funde, ci doar pentru a ajuta. De ce sa ne pierdem timpul cu raspunsul, daca voi procedati incorect?

| Iasmiine a răspuns:

Boneta medicala.

| Andreutza_7316 a răspuns:

Boneta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca polipropilena.