| AvalohAlyn a întrebat:

Ce poate sa imi dea energie pe parcursul unei zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ceai verde, banane, cafea, coca cola, snickers, ciocolata, iaurt de fructe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cafeaua si zaharul

| LPCTSTR a răspuns:

Alimentația corectă.

| minrest a răspuns:

Dar tu de ce crezi ca nu ai energie? Eu cred ca nu ai o activitate sustinuta, iar atunci corpul tau nu produce energie, caci nu are nevoie de ea. Efortul ar comanda corpului sa produca energie, pe care ar consuma-o, dar ar ramane destula ca sa te simti plin de viata. Tu nefacand nici un efort sustinut si constant, nu comanzi corpului sa produca aceasta energie; degeaba ai lua suplimente sau orice altceva.

| Donsavas a răspuns:

Zahărul si cafeaua te seacă de energie.

| CleanHeart a răspuns:

Păpat sanatos, sport si un somn bun.

| JusTPauL a răspuns:

Dacă vrei de dimineață energie, poți încerca fulgii de ovăz.
Eu ii fac intr'un blender, cu lapte, unt de arahide, plus alte ingrediente,
Ei îți pot oferii energie, pe termen lung, nu ca energia instanta din dulciuri.
Bine înțeles nu o sa fie energie pentru o zi întreaga, dar oricum o sa te tina 100-200g.

| teo530 a răspuns:

Mănâncă o ciocolată.

| Angelindeed a răspuns:

Miscarea.

| Antal_Larisa_Maria_1977 a răspuns:

Un măr. Am citit ca e mai bun decât cafeaua dimineața.