| KiaraHoney a întrebat:

Ce poate sa insemne cand ai o coasta mai iesita in afara decat cealalta? O malformatie, lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o sechela de rahitism (lipsa de vitamina D in copilarie).

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa fie semn de rahitism.

| unknownn a răspuns:

Poate asa sunt oasele tale, sau...am eu un prieten care s-a lovit la spate si un os al umarului a iesit mai in afara dar nu e in nici-un pericol

greece12
| greece12 a răspuns:

S-ar putea sa fie scolioza sau cifoza, deformari ale coloanei vertebrale.Mergi la medic cat mai repede, vei afla ce ai de facut si nu mai lua pozitii defectuoase pe scaun, incearca sa stai cat mai dreapta.

| JustAStar a răspuns:

Nu inseamna nik...si euh am la fel.inseamna ca asa e structura oaselor tale si se vad asa la toti doar ca tu sigur esti mai slaba si de aceea--XoXo--