| Flavius1998 a întrebat:

Am si eu o mica problema, pe la vreo 14 ani mi-am dat seama ca am un fel de rahitism in partea dreapta a pieptului, adica pectoralul drept este bagat inauntru fata de celalalt si se vede diferente chiar bine, adica nu e dezcoltat e plat nu bagat inauntru iar celalalt este normal este frumos scos cum trebuie.

Mi s-a spus ca am avut lipsa de vitamina D, calciu si in ultimele luni parca am si toracele dezvoltat gresit, o coasta este mai iesita in afara, nu se observa doar cand stau drept culcat pe pat de ex.

Eu am o problema si cu piciorul o diferenta de 2 cm la dreptul si port talpici ortopedici in incaltaminte si poate de aceea mi s-a si deformat spatele si toracele.

Mi s-a spus sa fac sport mult si sa mananc, beau mai multe alimente cu proteine, vitamine etc.

Intrebarea mea este. daca iau suplimente, proteine praf si fac si sala cum trebuie oare mi se poate dezvolta cealalta parte a pieptului sa iasa in afara?

1 răspuns:
| mariatzlovemusic a răspuns:

Intreaba un doctor ca sa fii sigur/a