| ClaudiuBrasov a întrebat:

Ce pot face ca sa mi se vindece mai repede o rana la picior de la niste papuci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Spala rana cu apa si sapun, dezinfecteaza si aplica un pansament local cu baneocin unguent o data pe zi. Poti, cand esti descaltat, sa o lasi libera fara pansament in contact cu aerul se cicatrizeaza mai repede.

3 răspunsuri:
| Alecsaandrra a răspuns:

Da-te cu baneocin :*

| ingerulpazitor a răspuns:

Buna!
Se poate vindeca mai rapid cu o frunza verde si cu lini pe ea! Acum nu prea mai stiu cum se numeste, dar parca se numea ceva cu frunza oii, dar nu prea mai stiu! Scuze!
Pa Pa!

| Zuzu08 a răspuns:

Unge`te cu ulei de gatit sau leaga`te strans si aplica putina cerma!
Sper sa te vindeci :*