| Maria28082019 a întrebat:

Ce pot face pentru gingie inflamata și durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Glicerina boraxata cu stamicin cumperi de la farmacie, si te dai cu ea pe gingie pui un bețisor de urechi in glicerina si dai pe gingie. ce varsta ai? Mersi

| Violleta2022 a răspuns:

Mers la stomatolog si pana ajungi, fa gargara cu apa calduta in care ai dizolvat o lingurita de sare.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Sa iei ketonal, ai grija sa nu fie vreo infecție, dacă persista, mergi la un stomatolog.

| dinaprilie a răspuns:

Depinde daca este asociata cu vreun dinte cariat, caz in care trebuie sa tratezi dintele la stomatolog. Altfel poti incerca dupa periajul cu pasta de dinti si periaj cu bicarbonat ( alimentar ) si sa te clatesti cu apa de gura. Ideea este sa practici acest lucru macar de trei ori pe zi pana se mai "linisteste" gingia.

| dasurica a răspuns:

Mergi la medic

| darrio2007 a răspuns:

Sa mergi la dentist.