| D0zzz a întrebat:

Ce pot face sa nu mai am firele de par despicate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Bea mai mult lapte si consuma mai multe fructe si legume in stare proaspata.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pune pe cineva sa te tunda care are mana usoara si cand este luna plina, apoi fa masca cu galbenus+ulei masline+un strop de zeama lamaie si aplica aceasta masca saptamanal stai cu parul acoperit 3-4 ore pentru a nu se intari masca(punga.folie ceolofan) apoi te speli normal, dupa 2-3 sedinte vei vedea imbunatatiri.
O zi minunata sa aihappy

| Empathizer a răspuns:

Tunde periodic varfurile. Si ia niste vitamine pentru par. Revalid merge bine, ia-l cum scrie in prospect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde frecvent varfurile si hidrateaza parul cu ajutorul uleiurilor naturale sau remediilor bogate in vitamine cum ar fi :
uleiul de masline, ylang-ylang, migdale, avocado, ulei esential de rozmarin, ulei din germeni de grau, ulei extras din arborele de unt sau uleiuri din plante medicinale (urzica, patlagina, brusture). Toate acestea se regasesc in diverse masti de par pe care le poti folosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa te duci sa iti tai putin din par, adica varfurile sau cerei doamnei sau domnului care te va tunde sa tti faca trepte! Asa mi-am facut si eu si mi-a dat si mult volum la par si numai am firele de par despicate, nici matreata! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| AnabelleKr a răspuns:

Tunde-le si dupa aceea mergi si cumpara ser Gerovital pentru varfuri despicate. Aplica-l dupa fiecare baie si va functionahappy

| RamonaRay a răspuns:

Hei!
Trebuie sa-ti tai varfurile despicatehappy

| Clau_9946 a răspuns:

Du-te la un medic si cere-i o recomandare. El te poate sfatui cel mai binehappy