| tthheodora a întrebat:

Cum scap de firele despicate? ^ ^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tunzi.
Stiu ca suntem bombardate de tot felul de minuni care spun ca repara varfurile despicate. Baliverne. Un fir despicat e un fir despicat, din unu se face doua. Nu vad cum ar putea o solutie sa repare aceasta problema, doar daca pun picatura in ele ca sa le lipeasca altfel nu prea imi pot imagina.
Iar balsamul le intretine, dar trebuie sa te dai cu el pe cate-o suvita si fara scalp.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XatomisX a răspuns:

Trebuie sa iti tunzi varfurile si 100% scapi happy eu asa am scapat happy

| J0hn a răspuns:

Parul creste lung, sanatos si frumos doar daca ii dai ce ii trebuie ( alimentatie bazata pe proteine curate, fibre, legume fructe) plus mineralele din masti, si sampon bine ales (Fara Sulf)
Firele despicate nu se pot repara, poti doar sa te duci la coafor si sa ti le tunda iar pentru un par mai sanatos incearca uleiul de ricin ( te dai cu ulei de ricin stai o ora si te speli de 2 - 3 ori )

| Pearl01 a răspuns:

Fiecare fata cred ca are acceasi problema: firele despicate. Pai ca sa scapi de ele trebuie sa-ti tunzi varfurile o data la 2-3 luni si sa folosesti un balsam bun sa previi despicarea firelor in mod excesiv. Trebuie sa ai grija de parul tau, sa nu-l pieptani foarte des pe zi, sa folosesti un sampon, balsam si de ce nu si o masca pentru par conform tipului tau de par.