| Michisor a întrebat:

Ce poti face cand te plictisesti sau mori de somn? adica ca sa revii la viata o chieste de genu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Fa ceva ce nu ai facut de mult. Fa ceva ce ti s-a parut mereu interesant dar nu ai avut curaj sa incerci. Poate ai vazut un trailer la un film interesant dar nu ai avut timp sa il vezi. Poate un titlu sugestii al unei carti te-a atras dar nu ai avut curaj sa treci de coperta. Poate ai fi vrut sa vorbesti mai multe cu o persoana, dar ai ezitat. Sunt multe solutii. Important este sa iti dai seama ce vrei. Fiecare are unele visuri pe care nu are curajul sa le urmeze.

16 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Daca este seara sa dormi, organismul resimte oboseala acumulata si are nevoie de odihna.
Daca este zi sa faci sport pentru ca nimic nu te incarca de energie ca sportul:sa alergi in parc, sa iesi cu bicicleta sau rolele, sa faci cateva exercitii fizice in casa, la oglinda pe muzica. Dupa ce te incarci de energie te apuci si citesti o carte si scapi si de plictiseala.happy

| anad a răspuns:

Nu am gasit in dictionar cuvantul "chieste", dar pentru plictiseala si somn ar merge si o cafea tare, tare care sigur te va inviora si nu te va lasa sa dormi!

| gabriela a răspuns:

Sport, sport, sport! Atunci, in afara ca te plictisesti vei fi si obosit, te poti culca sa tragi un somn, ori te relaxa ascultand Vivaldi!

| Barajag a răspuns:

Daca mori de somn, te bagi in patut si dormi, asa te vei trezi mai plina de viata sau daca te plictisesti asculti muzica la maxim si-ti trece starea de rau pe care o aihee hee

| Razvan a răspuns:

Cel mai bine, citesti. Te trezesti la viata.Mental,vorbindhee hee

| ely92music a răspuns:

Mai multe :
-pai scoate un joc nou de pe pc si exploreza
-citeste ceva
-plimbate prin parc sau pe camp
-dk nu vrei sa fi singura suna pe un prieten sa iti tina companie
-si dk iti e somn... dormi
sunt multe chesti pe care le poti fake numa sa nu iti fie lene

| Nu conteaza a răspuns:

Daca ti e somn asculta niste melodii rock la maxim laughing
si daca afli c poti face cand te plictisesti sa mi zici si mie laughing

| DeeDee28 a răspuns:

Exista 2 variante:
1) Dormi
2) Dai muzica la maxim si incepi sa dansezi, faci un dus rece, iesi afara si iti gasesti diferite activitati sa uiti de somn happy

| byoana a răspuns:

Daca ti-e foarte somn iesi afara la aer curat sau spala-te fe fata cu apa rece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce iti torni o galeata/cana cu apa rece in cap, schimba-te, ia ceva sport si iesi pe-afara.Suna-ti cateva prietene, luati-va bicicletele, niste palete de tennis, rolele sau ce vreti si iesiti pe-afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe :

-pai scoate un joc nou de pe pc si exploreza

-citeste ceva

-plimbate prin parc sau pe camp

-dk nu vrei sa fi singura suna pe un prieten sa iti tina companie

-si dk iti e somn... dormi

sunt multe chesti pe care le poti fake numa sa nu iti fie lene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta prin toata casa si sunt sigur ca o sa gasesti ceva careti placewinking si distrazate laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
nu poti face deca t sa te dormi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga michisor, nu poti face nimic... poate doar sa dormi... big grin

| askar a răspuns:

Planueste-ti o escapada, joaca-te de-a aventurierul cateva ore big grin

| Erdei_Lau_1994 a răspuns:

Eu incep sa dansez, ma straduiesc sa compun o piesa la chitara sau "inventez" ceva care deja exista, hahaha scuzatim romana, eu locuiesc in Norvegia big grin