| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

Ce remediu as putea folosi pentru a scapa de cearcane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Rizer a răspuns:

Ceaiul de musetel si felii de castravete verde!

| bruno9432 a răspuns:

Exista tot felul de creme pentru ochi. unele eficiente altele nu. Daca nu vrei un produs cosmetic atunci iti recomand unul "din popor": lasa 2 lingurite in congelator 10 min apoi intinde-te in pat, pune o esarfa sau alt material subtire peste ochi si apoi linguritele pe zona cearcanelor.
Uneori cearcanele sunt cauzate de diferite probleme de sanatate, disfunctii ale rinichilor etc., deci daca problema ta nu trece cu odihna si lingurite reci in cateva zile, poate ar fi bine sa mergi si la o consultatie. Bafta!

| eek a răspuns:

Poti incerca pentru inceput cu felii de castravete sau cartof crud. eventual si rece. cel putin la mine are efect .iti garantez ca dupa ce stai vre un sfert de ora cu feliile pe ochi nu mai ai ochii umflati si culoarea aceea inchisa e mai putin vizibila.

| angel10 a răspuns:

Castraveti sau gheata.
Pentru acoperire un anticearcan.