| Barbaraaa a întrebat:

cum as putea scapa de cearcane?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat.
Cel mult să le atenuezi, că nu să scapi de ele.
Somnul este un factor determinant pentru ameliorarea lor, comprese reci/pliculețe de ceai folosite și lăsate la frigider peste noapte pe care le aplici pe zonele afectate, anitcearcăn, etc.
Pa, pa.

19 răspunsuri:
| KikiRiki98 a răspuns:

Odihna corespunzatore si sa stai seara cel putin 15 minute cu castraveti sau cartofi cruzi pe ochi si sa te relaxezi.
Multa Bafta!

| livethislife a răspuns:

Daca vrei sa scapi de ele, ci nu sa le ascunzi, iti recomand ca dimineata, atunci cand te trezesti sa iei 2 linguri (ideea e sa fie ceva rece) si sa le pui in zona in care ai cearcanele. Astfel, ele vor disparea, daca repeti acest exercitiu cateva zile.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Salutare!
Poţi scăpa de cearcăne folosind creme faciale sau măşti naturiste.
De asemenea, ar fi indicat să te odihneşti atât cât îţi cere organismul. În caz contrat, cearcănele se vor accentua.
Sărbători Fericite!

| Barbaraaa explică (pentru Hydrangeaceae):

Ce crema imi recomanzi sau masca? Paste fericit :*

| Barbaraaa explică (pentru Hydrangeaceae):

Ce creme imi recomanzi?

| UzzY475 a răspuns:

Creme faciale

| Chαяtreux a răspuns:

Dormi sufficient, fara lumini aprinse, pune comprese cu apa rece, pune felii de castravete.

| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa te culci devreme si sa nu mai stai pe calculator. Cel mai important este sa mananci sanatos.
Acum ca le ai, foloseste masti naturiste. Niciodata sa nu te ascunzi cu ochelari cum fac alte fete.
Pa, pa.

| AleexNC a răspuns:

Buna, Cu ceva crema speciala poate vei reusi. O zi buna.

| OhGodWhy a răspuns:

Culcate!

| StefaniaM a răspuns:

Dormi minimum 8 ore, si foloseste masti din alea cu castraveti sau ...banane[de asta nu sunt sigura, dar suna amuzant].Si un regim de viata sanatos, fara atatea ore de holbat la pc

| ZeHelp a răspuns:

Lasa calculatorul si dormi cat mai mult.

| Cris06 a răspuns:

Foloseste o crema...

| maryan1997 a răspuns:

Trebuie sa iti pui niste cuburi de ghiata

| Ralucutza15 a răspuns:

Poti folosi o crema speciala pentru asa ceva.Dar o varianta mai este si aceea de a dormi mai multwinking

| Ingerasulinocent a răspuns:

Intai de toate, cearcanele sunt de fapt sange acumulat sub ochi. Dimineata stai 5 minute cu niste servetele imbibate cu aba rece.

| EVA9443 a răspuns:

Eu la fel am cearcane, cind ma culc pe la orele 23-24 a dpua azi sunt foare evidentiate.Dar daca ma culc pe la vreo 21-22 nu se prea vad.Incearca sa te culci macar cu o ora mai devreme.
Si am citit ca cartofii cruzi ajuta, dar n-am incercat.Bafta!

| aureu a răspuns:

Ar trebui sa dormi mai mult in jur de 7-8 ore pe zi. Sper ca te-am ajutat.

| Alexandru_Andreea_1991 a răspuns:

Sa dormi cel putin 9 ore si sa stai cate 5 min pe zi cu castraveti pe ochi