| croissant a întrebat:

Ce remediu pentru balonare stiti? Ma simt balonata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un ac la balon. Balonată în ce zonă? De obicei intestinul gros. Poți încerca așa. Zeama de la o lămâie, o linguriță de sare și câteva linguri de ulei. Le amesteci bine și dai amestecul pe gât. Apoi tragi un pahar de apă și stai aproape de WC, că s-ar putea să vină urgent și rapid. Acesta este acul la balon.

| croissant explică (pentru sadrian46):

Orice tip de ulei?

| sadrian46 a răspuns (pentru croissant):

Ulei de gătit.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redu aportul de sare.
Consumi dovleac, ananas sau ceai de fenicul.
Ajuta și cărbunele medicinal, pătrunjelul.