| Amelie_7572 a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi treaca raguseala?! Va rog ajutor, >fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Depinde și pe ce cale ai vrea să îți treacă răgușeala. Sunt două căli,cea naturală și cea medicamentoasă.
Amândouă sunt bune,dar cea naturală este naturală,iar cea medicamentoasă este bună dar are multe chimicale.
Eu folosesc tantum verde pentru răgușeală,vorbesc ușor și nu ridic tonul,beau foarte multă apă și multe ceaiuri calde,de orice fel.
Mie îmi trece în câteva zie, depinde de fiecare.
Poți să te duci la un plafar(farmacie numai cu produse naturiste) și să mai întrebi ce mai este bun. Sunt multe produse, doar că nu le pot știi pe toate. La plafar îți va da ceva naturist și bun.

Sper să îți treacă.

| vlad_4846 a răspuns:

Faringosept cu diferite arome: coacaze,portocale, capsuni, etc. se elib fara reteta...

| Ralluuuuu a răspuns:

Beaa mult ceai cald :*
Succes!
Sper ca te-am ajutat...

| xBlueEyes a răspuns:

Ia un ou, ia-i coaja si baga albusul si galbenusul pe gat. La tatal meu a mers. funda?

| DaNy_2978 a răspuns:

Un remediu natural pentru rauseala este sa nu mai vorbesti sau daca o faci fa-o incet si incearca sa nu tipi si o sa vezi ca o sati treaca