| XoOxXo a întrebat:

Ce sa fac ca sa-mi dispara cosurile de pe fata?{printr-o metoda simpla.}

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P. S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Eu am avut multe cosuri si mi-am cumparat de la farmacie cu 5. 5 lei Lara Super. Te dai cu el o data dimineata si o data seara.Inainte sa te dai cu el te speli cu apa calduta.Contine aloe vera si miroase super si e ca apa.Nu-ti pui multa pe cosuri, il intinzi bine si intr-o saptamana adio cosuri tongue. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| teodor10 a răspuns:

Cand e vorba despre acnee nu te poti baza pe sfaturilor unor persoane care au suferit la randul lor de aceasta. Indicatiile date de acestea iti pot inrautati mult situatia, deoarece ficare organism in parte raspunde in mod diferit unui anumit stimul din exterior, adica un medicament cu care cineva s-a vindecat de acnee tie ti-o poate agrava. Tot ce trebuie sa faci este sa te duci la un medic specializat (dermatolog), care trebuie sa faca analize unei mostre extrase dintr-un cos si apoi sa-ti dea un medicament corespunzator

| cıσccσʟαтα a răspuns:

Hei...>:d< am niste sfaturi. daca vrei lasa`mi un mesaj. sunt 56 sau 54 de sfaturi. in revista BrVoOoO girl din 08.03. 2011daca le vrei lasa un mesaj eu ti le spun si tu alegi; care iti placeewinking

| kqwjy a răspuns:

Hey.
Ia 3-4 pastile ALGOCAMIN, pune-le intr-un pahar mai mic si piseaza-le.
peste ele adauga 4 linguri de miere sau ulei de masline.
amesteca bine pana devine o pasta usor alba.
aplica pe fata si tine-l 5-7 minute.
fa asta in fiecare dimineata si seara.
seara - inainte de culcare
dimineata - imediat cum te-ai trezit.
faci asta timp de 3-4 saptamani, si vei avea rezultate bune.

Si eu am avut cosuri, toate fetele trec prin perioada pubertatii, si ne maturizam. am facut masca si mi-au trecut.
-se poate folosii si pentru punctele negre.

! masca se aplica cu o pensula.
bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament pe care l-am folosit si eu si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am folosit si cu intreruperi)a fost Zineryt-ul, pe care-l poti incerca si tu(in cazul in care nu ai facut-o pana acum), dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine). In cazul in care l-ai incercat deja, raspunsul la problema ta poate fi recomandarea dermatologului.

| AndreeaFrancesca a răspuns:

Te speli cu ceai de musetel pe fata si o sati treaca in cateva zile (dai cu ceaiul din mana pe fata)

| Bloo_9887 a răspuns:

La mine merge cu propolis.laughing
se retrag si dispar.thinking

| Sarbu_Ionelacristina_1977 a răspuns:

O alta solutie.

| DYANAlove12 a răspuns:

Uita acum iti spun ceva adica o poveste happy am avut multe cosuri nimic nu mergea mi-am luat multe creme si pana la urma o mers si apoi am terminato am inceput sa zic gata nu mai am cosuri gata am scapat si nu mam mai spalat pe fata des sad si mami nu mai vrea sa-mi cumpere creme si trbuia sa ma descurc singura crying((( apoi am incercat metode si o mers pentru mine
sigur unele dintre astea trebuie sa mearga pentru tine
1)in fiecare zi te speli pe fata ca se depune mizerie si tu chiar daca nu vezi!

2) in fiecare dimineata inainte sa mergi la scoala intri in dus si te speli cu dusul til ti pe fata si dai apa un pic fierbinte pe fata si apoi rece dar te stergi cu un prosop curat!

3) ieu imi prepar in fiecare zii o crema
-otet
-sare
-lamaie(suc ieu cumpar)
-bicarbonat
-ulei de masline
primul rand ai grija cu otetul iei un bol dar nu pui mult cativa stropii o lingurita pui in bol o lingura de supa uleiul si sarea nu multa si bicarbonatul si amesteci si o sa vezi ca ti se umfla
si iei o vata si pui pe fata si lesi 10-15 minute si te duci in dus si te speliiii happy si vei vedea ca pielea ti fina trebuie sa faci asta in fiecare zi
ATTENTIE nu pune otet mult ca daca pui mult fata ti se face rosie si nu se duce numai dupa 2-3 zile iti spun din propia experienta happy happywinking
TRB sa bei multa apa daca vrei sa scapi si 4 mere verzi pe zi
acum vreau sa stiu esti slaba, grasa, sau greutate normala?
daca imi raspunzi la intrebare pot sa te ajut mai mult!
SPER CA TEAM AJUTAT iti spun BEA MULTA APA! happy