| Alinnnnnna a întrebat:

Ce sa fac ca sa slabesc mult in mai putin de o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Pilates.

| Scherimuvi a răspuns:

Mananca sanatos alergare cam un km pe zi dimineata ori seara si sa joci un joc pentru fete ce necesita mult efort

| Daviiiiiid a răspuns:

Poi uite. Eu am inceput in 8.11. 2011 cu regim alimentar.pana pe data de 01.01. 2012 am slabit 12 kg. Tin un regim strict. Fara mezeluri, paine o data pe zi, o felie (dimineata). fara banane, struguri, lactate cu mai mult de 1.5% grasime, de fel.Apa plata la greu, cartofi putini, nimic prajit, nimic din carne de porc.Si fac sala (cardio) 40 min. banda, 20min. bicicleta.happyBafta

| Doreliana a răspuns:

Alina daca slabesti mult intr-o luna depui repede la loc si depui dublu, ai grija, e normal sa slabesti daca doresti dar cam un kg sau doua, mai mult de atat nu e sanatos. Daca slabesti sanatos nu se mai depun.SUCCES

| NobodyAmongTheRubble a răspuns:

Reteta japoneza

Meniu:
Ziua 1: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra, masa de pranz - doua oua fierte, salata de varza fiarta cu ulei vegetal, un pahar de suc de rosii Cina - peste fiert sau prajit.
Ziua 2: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra, o bucată de pâine, pranz - peste prajit sau fiert, legume sau salata de varza, asezonate cu ulei vegetal; Cina - 100 g carne de vita fiarta, o ceaşcă de iaurt.
Ziua 3: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra, un biscuit, cina - un dovlecel mare, prăjite în ulei vegetal; Cina - doua oua fierte tari, 200 g de carne de vită fierte, salata de varza, asezonate cu ulei vegetal.
Ziua 4: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra, masa de prânz - ou, trei morcovi mari fierte cu ulei vegetal, dur, 15g brânză nesărat; cina - fructe.
Ziua 5: Mic dejun - morcovi cruzi cu suc de lămâie prânz - peste prajit sau fiert, un pahar de suc de rosii Cina - fructe.
Ziua 6: Mic dejun - o ceasca de cafea neagră, masa de prânz - 0, 5 fiert carnea de pui, salata verde crud sau morcovi Cina - 2 oua fierte, o ceasca de morcovi rasi brute cu ulei vegetal.
Ziua 7: Mic dejun - o ceasca de ceai fara zahar Pranz - 200 de grame de carne de vită fiarta, fructe, cina - oricare din zilele precedente, cu excepţia a treia.
Ziua 8: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra prânz - pui jumătate fiert, salata verde crud sau morcovi Cina - 2 oua fierte, o ceasca de morcovi rasi brute cu ulei vegetal.
Ziua 9: Mic dejun - morcovi cruzi cu suc de lămâie prânz - o mare parte din peste prajit sau fiert, un pahar de suc de rosii Cina - fructe.
Ziua 10: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra prânz - ou, trei morcovi mari fierte cu ulei vegetal, dur, 15g brânză nesărat; cina - fructe.
Ziua 11: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra, un biscuit, cina - un dovlecel mare, prăjite în ulei vegetal; Cina - doua oua fierte tari, 200 g de carne de vită fierte, salata de varza, asezonate cu ulei vegetal.
Ziua 12: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra, o bucată de pâine, pranz - peste prajit sau fiert, legume sau salata de varza, asezonate cu ulei vegetal; Cina - 100 g carne de vita fiarta, o ceaşcă de iaurt.
Ziua 13: Mic dejun - o ceasca de cafea neagra prânz - 2 oua fierte, salata de varza fiarta cu ulei vegetal, un pahar de suc de rosii Cina - peste fiert sau prajit.
Noi trebuie să reţinem, de asemenea, o alta caracteristica a dietei japoneze: aproape toate felurile de mâncare sunt preparate fără sare şi condimente (foarte important).
da-mi fundita daca te-am ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal, datorita uleiului).Nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie, ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.In schimb,sa nu te astepti la o slabire consistenta intr-un timp foarte scurt; de altfel,nici nu este de dorit lucrul acesta,deoarece se realizeaza prin metode necorespunzatoare,care ar afecta organismul. Poti slabi, fara probleme, in jur de 5 kg pe luna.Succes.

| AntiHero a răspuns:

Trebuie sa mananci fructe si legume, sa faci miscare in fiecare zi minim 30 de minute, sa faci gimnastica seara max 1 ora (asa face sora mea si a slabit).

| MariiMelon a răspuns:

Buna alina_6206!
Incearca sa faci cam 150 abdomene pe zi(nu conteaza daca nu le faci pe toate una dupa alta).Fa vreo 60 genofleziuni mai du-te afara cu prieteni alearga cam o jum de ora.Fa aerobic : http://www.youtube.com/watch?v=EkzscyvXiwY.Si incearca sa mananci multe fructe si legume si sa renunti pe cat posibil la paine.Si bea 2 litri de apa pe zi.
Succes!

| lonley1heart a răspuns:

Pai in primul rand sa vrei sa slabesti si sa crezi ca poti, de aici e si mancatul sanatos poate pe o perioada ai putea renunta la dulciuri si carne si mult sport evercitii, poti cauta pe internet cum sa-ti tonifiezi o anumita forma a corpului sau poti face pilates (de pe youtube) daca nu sa alergi sau sa mergi mult, sigur vei reusi mult succes

| shelfy a răspuns:

Buna Alina sper ca te pot ajuta uite eu am slabit foarte mult in mai putin de o luna nu trebuie sa tii diete sau sa faci sport etc. Deci sa incepem(este foarte usor) dimineata mananc orice dar secretul este sa nu mamanci pana te doare stomacu incearca sa renunti la paine a doua masa mananci iarasi ce vrei dar dupa cum am mai spus cu limite la cina manaci un mar o banana.etc.Acest regim l-am tinut si eu si am slabit foarte mult dar daca vrei sa slabesti foarte mult dinto data trebuie sa faci si sport(poti alerga) insa nu te sfatuiesc sa faci asta pentru ca daca vei slabi brusc ti se va lasa pielea! Sper ca te-am ajutat Funda?

| Mihaela85 a răspuns:

Niciodata nu e recomandat sa slabesti foarte mult intr-un timp scurt. Corpul tau trebuie sa treaca gradat de la o etapa la alta. Iti recomand Detoxicolon. http://www.vegis.ro/detoxicolon-480g-DACP150181--p487461.html Nu numai ca o sa slabesti dar o sa te simti mult mai bine. La mine una asa a fost.