| DamiPapucii a întrebat:

VREAU SA SLABESC, dati-mi o dieta nu prea grea in care pot sa slabesc intr-o luna cam 10 kg mai putin,daca nu o dieta atunci niste sporturi,orce numai sa slabesc. P.s :Fara pastile de slabit, ceaiuri etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tzukushi a răspuns:

Citeste despre cura mea de slabit

http://www.sfaturilemariei.com/......oi-folosi/

| BIOO a răspuns:

Buna dimineata! Doriti sa va alaturati CAMPANIEI BIO Life-Care din Romania, pentru a reusi in lupta contra medicamentelor si contra produselor ce contin compusi chimici? Suntem o echipa tanara ce dorim sa activam pentru o tara ECO-BIO, alaturi de aceasta companie ce ne ofera aceasta oportunitate. Dorim sa educam lumea sa fie mai economi si sa fie propriul lor medic. Multe medicamente din tara, care sunt interzise pe piata, deoarece s-a descoperit ca sunt usoare droguri si creeaza dependenta, doar ca lumea sa le cumpere, nimic mai mult, se tot ofera spre consum. Iar acestea distrug vieti tinere, distrug suflete, se nasc copii cu malformatii si mor oameni cu planuri marete de viitor. Dorim sa salvam ROMANIA de la GENOCID si sa stopam consumul cu aceste stupefiante. Sa traim exact ca pe timpuri!

Sa ne tratam sanatos, sa ne hranim sanatos! Cautam suflete ce doresc sa ni se alature ca si parteneri, ca sa promovam o viata ECO-BIO! Daca aveti rude/cunostinte cu probleme de sanatate in familie (cancer, tiroida, psoriazis, diabet, cu probleme de greutate, anorexice, cardiace..alergice, etc. Care cauta un loc de munca pentru un viitor stralucit, atat pentru ei, cat si pentru rudele, cunostintele lor! Va rog sa ne contactati si prin intermediul dvs, vom reusi sa ii salvam! Vrem sa crestem natalitatea, nu mortalitatea. Vrem sa fim precum chinezii, BUCHET de la ora actuala!
Sa fim uniti si nu huiduiti! Cu cu cat mai multi, cu atat mai puternici. Cu toata stima, astept al dvs raspuns pe lazarescu_constantin (id messenger)!

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! >big grin

| LXandro a răspuns:

Miscare zilnica si eventual poti folosi si un ceai natural pentru slabit.
http://herbaway.ro/product/fital-plus/

| andreeaanda a răspuns:

Pai fa cat mai mult sport

| IwantToPlayAGame a răspuns:

Din ce vad eu esti nascuta in '98, deci ai 14 ani.
La 14 ani iti arde de diete si slabit?straight face
Doamne cum au ajuns oamenii astia din ziua de azi...
Ai peste 100 de kg ca sa fie cu adevarat nevoie de o dieta? Sau ai 56 si vrei sa ai 46?

| AnnaAnnne a răspuns (pentru IwantToPlayAGame):

Copiii din ziua de azi sunt foarte rautaciosi si eu am aproape 14 ani si eu am fost facuta de multe ori grasa si mi s. A spus sa slabesc si da intamplarea face sa fi avut chiar 46( 1, 62 inaltime)de kg si sa fi ajuns la 45-46 pe aici sunt acum si intamplarea face sa vreau sa mai dau 4 kg jos, crede. Ma nu e placut sa rada cineva de aspectul tau fizic...

| Sw33t20 a răspuns:

Buna...daca vrei sa slabesti usor si sanatos poti sa intrii aici sa vezi cateva diete de unde o sa iti alegi care poti tu sa o tii..http://www.imagineamea.info/category/diete/ mult succes!

| Adddddddda a răspuns:

Dieta 1

Prima este o dieta pe baza de orez fiert care se va tine o saptamana dupa care se va relua peste doua saptamani, timp in care se va tine dieta numarul 2. Datorita faptului ca orezul contine o cantitate mare de potasiu, va ajuta la eliminarea lichidelor din organism, conducand astfel la pierderea in greutate. Iata in ce consta aceasta dieta:

Fierbeti 250 de grame de orez fara sare(sarea contribuie la retinerea apei in tesuturi, ceea ce constituie o cale sigura pentru acumularea grasimilor).

Dupa ce a fiert, orezul se imparte in cinci portii. Puteti folosi orez basmati pentru ca este mai gustos. Cele cinci portii se consuma pe parcursul intregii zile, de cate ori va este foame. Puteti combina orezul cu mar la cuptor, ceapa fiarta, rosii sau spanac.

In timpul dietei puteti bea apa plata, ceai de soc sau ceai de mesteacan neindulcit rece.

Dieta 2

Aceasta dieta este mai usor de tinut, ea permite consumul de paine, carne slaba(doar fiarta sau la gratar), fructe proaspete si branzeturi.

Mic dejun: o ceasca de cafea neindulcita, 2 felii de paine prajita.

Pranz: piure de legume fierte la discretie: 100g de carne de pasare la gratar, doua felii de paine, un mar sau un kiwi.

Gustarea: un iaurt degresat in care se adauga 2 picaturi de lamaie.

Cina: supa de legume, 100g carne de pasare la gratar sau doua oua fierte tari.

O data pe saptamana ouale se pot inlocui cu branza slaba(daca simtiti nevoia)

P.S Cu aceasta cura am slabit 7 kg in 3 saptamani happy. M-a ajutat foarte mult si mi-am schimbat modul de viata! Dar dupa sa ai grija cu mancarea sa nu revii la vechile obiceiuri, ca s-ar putea sa recuperezii tot ce ai dat jos inapoi intr-un timp relativ scurt. Incearca sa iti aflii grupa sanguina si sa manancii ceea ce iti scrie acolo ce fructe, legume, cereale, carne etc iti prieste tie!

| BeInnocent a răspuns (pentru Adddddddda):

Ce grup sanguin ai?