| yupinea a întrebat:

Ce sa fac, cu ce crema sa ma dau ca sa nu am sub ochi negru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Citisem pe undeva cum ca ar folosi castravetele sau cartoful... Dar nu stiu ce sa zic... Ochii au nevoie de o atentie speciala... Pielea din jurul ochilor este foarte subtire ceea ce face ca vasele de sange sa se sparga foarte usor. Foloseste o crema intens hidratanta sau foloseste un anticearcan pentru a ascunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa acoperi cearcanele, poti folosi anticearcan.
Dar mai bine incerci sa le previi: odihna, creme, masti.

Link util: http://zi-de-zi.reea-hosting.ro/......38385.html